پویا ملت سه شنبه 26 تیر 1397 09:53 ب.ظ نظرات ()

 شاید خیلی از شما بازی wow(World of Warcraft) را انجام داده باشید ولی درباره ی خط داستانی و اینکه چگونه این بازی اینقد محبوب شد چیزی ندانید.در این پست و پست های آینده قصد داریم هر اکسپنشن را به طور کامل برای شما از نظر فنی،داستانی و... شرح دهیم. 


 پس با ما همراه باشید...                                                             www.karazan.mihanblog.com


 به ادامه ی مطلب بروید...

 

Warcraft 1 Humans and Orcs

بازی WOW  در ابتدا اینگونه نبود. شرکت بلیزارد(Blizzard) در سال 1994 نخستین سری بازی های Warcraft را با عنوان انسان ها و اورک ها (Humans and Orcs) منتشر کرد.شما اکنون بازی WOW را به صورت کاملاً آنلاین و به سبک دوم شخص میبینید ولی Warcraft 1 اینگونه نبود.از نظر گرافیکی در زمان خودش خیلی خوب بود و سبک آن استراتژیک است.داستان این بازی مربوط به حجوم اولیه ی هورد به ازراث و نابودی شهر باشکوه استروم ویند و مرگ شاه لیان است.

 

Warcraft 2 Tides of Darkness

بازی وارکرافت 2 امواج تاریکی ادامه ی سری قبلی در سال 1995 برای اولین با برای سیستم عامل ویندوز منتشر شد.این بازی با همان سبک پیشین ولی کیفیتی بالا تر به بازار عرضه شد.داستان آن مربوط با لشکر کشی های هورد به سوی لردران است.لرد لوتار قهرمان سابق استروم ویند به پایخت لردران میرو تا انسان ها را باهم بر علیه هورد متحد کند.او حکومت متحدین (Alliance) را تاسیس کرد و رفت تا جلوی هورد ایستادگی کند.

Warcraft 2 Beyond the Dark Portal

وارکرافت 2 آنسوی درگاه سیاه همزمان با امواج تاریکی منتشر شد.داستان این بازی نشان میداد که هورد در آخر شکست میخورد و به دنیای درانور بر میگردد.متحدین به درانور میرود تا تهدیدی که از جانب هورد به سوی ازراث می آید را خنثی کند.

Warcraft 3 Reign of chaos

وارکرافت 3 با فاصله ی زیادی نسبت به نسخه ی پیشین در سال 2003 منتشر شد.گرافیک این بازی بسیار بالاتر از قبل بود و برای ویندوز xp منتشر شده بود.داستان آن مربوط به خطری از طرف لژیون آتش بود که ازراث را بار دیگر تکان میداد. آرتاس فرزند شاه ترناس وارث تاج و تخت لردران متوجه وجود موجودات عجیبی در شمال قلمروش میشود. لژیون آتش نامردگان(Undead) را بووجود آوره بود. آرتاس برای مقابله با آن ها به شمالگان (North rend) میرود.در آن جا با فراست مورن شمشیری قدرتمند و ترسناک مواجه میشود و از آن استفاده میکند.او توسط شمشیر فِل میشود و به خدمت لیچ کینگ در می آید و رهبر جدید نامردگان میشود.در آنسوی ازراث لژیون آتش قصد حمله به درخت اول جهان در کالیمدور  را دارد. بانو جینا پرادمور رهبر انسانهای کالیمدور و ترال رهبر جدید هورد به همراه تیرانده  واسپرویند و ملفاریون استروم ریج رهبر الفهای شبانگاه با یکدیگر متحد شده تا لژیون را شکست دهند.

Warcraft 3 Frozen Throne

آخرین بازی از سری بازی های وارکرافت با عنوان وارکرافت 3 تاج و تخت یخ زده  همزمان با نسخه ی قبلی منتشر شد.داستان این نسخه مربوط به ادامه ی داستان سری قبل است.ایلیدن استروم ریج برادر ملفاریون استروم ریج بدنبال بدست آورن چشم سارگراس است تا قلمرو آرتاس و لیچ کینگ را نابود.وی توسط برادرش و مایو شدوسانگ شکست میخورد و با همراه ناگا ها و تعدادی از الف های خون به رهبری کیل تاس به اوت ورلد باقیمانده ی درانور میروند.وی بعد از مدت کوتاهی دوباره به شمالگان میرود تا لیچ کینگ را شکست دهد.آرتاس توسط لیچ کینگ به شمالگان فرا خوانده میشود تا جلوی ایلیدن را بگیرد.قلمرو خود را در لردران ترک میکند. سیلواناس وینرانر نامردگان یا آندد ها را از شر آرتاس خلاص میکند و خود رهبر آنها در لردران میشود و نام خود را فورسیکن یا رهاشدگان میگذارند.آرتاس ایلیدن را شکست میدهد.او خو کلاه لیچ کینگ را بر سر میگذارد و به لیچ کینگ دوم تبدیل میشود.

داستان این بازی بسیار پیچیده است و من خود پیشنهاد میکنم تا آن را انجام دهید.

سیستم عامل مورد نیاز:

ویندوز:xp,vista,7,8,8.1,10

گرافیک:250 مگابایت به بالا

رَم:512 مگابایت به بالا

دایرکت ایکس:8.1 به بالا

دانلود وارکرافت 3 Reign of chaos

دانلود وارکرافت 3 Frozen Throne


 

امیدوارم شما از این مطلب لذت برده باشید.در پست بعدی به نخستین اکسپنشن wow خواهیم پرداخت.

www.karazan.mihanblog.com